Повод за гордост са успехите на учениците ни
Изминалият месец донесе поредица от значими успехи за нашите ученици, които за пореден път доказаха, че с труд, постоянство и желание за развитие могат да се наредят сред най-добрите в страната.
На 17–19 април 2026 г. в Технически университет – София се проведе 42-рата Национална олимпиада по „Техническо чертане“. За трета поредна година достигнахме до националния заключителен кръг, а тази година за първи път участвахме и в трета състезателна група – чертане в CAD среда с AutoCAD. Светлин Бисеров Мишков от XII Б клас се представи повече от достойно и защити името на училището ни на високо ниво.
Още един повод за гордост е второто почетно място на отбора на ПГМЕТ в Средношколското състезание „Енергетика“, организирано от Технически университет – Габрово. В конкуренция с отбори от цялата страна, учениците Даниел Дишков, Димитър Жеков, Мартин Горанов и Милен Илиев от XI Б клас демонстрираха отлични знания и практически умения в сферата на електроснабдяването.
Силно представяне отбелязаха и нашите ученици в спорта. На зоналното първенство по бадминтон в Габрово те се бориха достойно и показаха характер, спортсменски дух и отлична подготовка. Благодарности към г-н Християн Димитров и г-жа Михаела Христова за подкрепата и насоките!
В края на март се проведе и Националният кръг на състезанието „Най-добър техник в машиностроенето“ в Горна Оряховица. За трета поредна година ученици на ПГМЕТ достигнаха до този престижен етап. Никола Иванов и Виктор Владимиров от XII Б клас се наредиха сред първите 10 отбора от общо 26 в страната, доказвайки високо ниво на подготовка.
Поредният успех дойде и от състезанието „Енергия за бъдещето“, където Владислав Буковски и Мартин Петков от XII Б клас завоюваха трето място и спечелиха стипендии, заедно със своя ръководител инж. Красимир Иванов.


Дигитална карта
Сред най-добрите в страната
Успешен дебют за учениците ни Денислав Даков и Силвестър Нинчев от XI клас на Националният кръг от състезанието „Най-добър млад заварчик“.
Единадесетокласниците успяха да се класират сред първите най-добри 12 училищни отбора от цялата страна.
Въпреки участието ни за първи път в такъв тип състезание и факта, че не са от специалност „ Заваряване“, както другите участници, направиха впечатление на журито с придобитите си знания и умения.
ОГРОМНА БЛАГОДАРНОСТ на фирма „Трактор“ – ООД гр. Плевен, която като наш партньор в дуална система на обучение и по проект BG05SFPR001-3.005 „Развитие на дуалната система на обучение в ПОО (чрез прилагане на подхода ИТИ)“ по Програма ,,Образование“ 2021 – 2027, оказаха материална и менторска подкрепа за обучението и изработката на Арт инсталацията на нашия отбор.
Темата на самата инсталация също беше не малко предизвикателство: „Ние формираме бъдещето“.
Съвместно пред журито Денислав и Силвестър успяха достойно да я презентират.
Гордеем се с вас момчета!
Вие поставихге началото на едно ново начинание, където тепърва ще постигаме успехи!


ГОРЕЩ ДЕБАТ В ПГМЕТ – ПЛЕВЕН: ЗА И ПРОТИВ УНИФОРМИТЕ!
В зала СТЕМ се проведе иновативен и изключително оспорван бинарен урок-дебат на тема „За и против училищните униформи“.
В интелектуалния двубой се впуснаха учениците от 9а и 9б клас, които демонстрираха завидни умения, съчетавайки критично мислене от часовете по философия с отлични езикови познания по английски език.
Двата отбора защитиха своите тези изцяло на английски език, показвайки честна игра и силни аргументи.

Как преминава един час по електрически измервания в VIII „Б“ клас?

